Projekat ”Muzika nade” je inkluzivno osmišljen program okrenut različitostima i ranjivim grupama koji sprovodi udruženje Music Art Project stavljajući u prvi plan muziku kao alat za socijalnu integraciju, razvoj empatije i timskog duha.Program je osmišljen u saradnji sa domaćim i međunarodnim ekspertima, uz posebne module za orkestarsko izvođenje, muzičku pismenost i grupni rad. Upravo je svoju delotvornost pokazao okupivši 135 učenika iz zemunske Osnovne škole ”Branko Pešić”, Muzičke škole ”Bujanovac” i OŠ ”Branko Radičević” iz Bujanovca.
Muzički program, kroz nedeljne radionice i časove u muzičkim i osnovnim školama. osmišljen je tako da su deca pored učenja muzike, dobijala i psihosocijalnu podršku, a njihov napredak se pratio kroz pedagoške mape i timsku refleksiju. Zahvaljujući ovom projektu, opštine Zemun i Bujanovac su za stotine dece i članove njihovih porodica postale prostor u kome muzika otvara vrata za slobodno izražavanje, međusobno uvažavanje i prihvatanje kulturoloških različitosti.
Takođe, kroz projekat je organizovana serija akreditovanih obuka i seminara, tokom kojih je 180 nastavnika i pedagoga iz Beograda, Paraćina i Bujanovca unapredilo svoja znanja i veštine za rad sa decom iz osetljivih grupa. Obuke su realizovane i u okviru Resursnog centra Ministarstva prosvete pri OŠ ”Branko Pešić” u Zemunu.Posebna pažnja posvećena je radu sa porodicama i jačanju saradnje između škola i lokalnih samouprava.
Tokom trajanja projekta ostvareno je preko 50 direktnih kontakata sa roditeljima, nastavnicima i predstavnicima zajednica, čime je dodatno osnažena mreža podrške učenicima.Učenici su tokom godine nastupili na više od 30 koncerata i javnih događaja, uključujući otvaranje EXIT festivala, UNICEF konferenciju ”Zajedno za svako dete”, kao i školske koncerte za roditelje i lokalnu zajednicu u Zemunu i Bujanovcu.
Nastupi su deo testiranja rezultata inovativnog programa i služe kao prilika za izgradnju samopouzdanja, povezivanje sa publikom i afirmaciju rada učenika.