KK Mladost Zemun pobedila Tamiš sa 97:94

U veoma teškoj i zahtevnoj utakmici sa ekipom Tamiša, naš tim je odneo pobedu rezultatom 97:94.

Naši prvotimci su odlično odigrali prvo poluvreme! Snažna odbrana i dobre akcije pružile su stabilnu rezultatsku prednost našim momcima u prve dve četvrtine utakmice, međutim, Pritzl trojkom pravi preokret u prvim minutima treće četvrtine i stavlja gostujuću ekipu u prednost, koju su uspešno održavali skoro do samog kraja meča. Od preokreta pa sve do kraja utakmice na terenu smo pratili lavovsku borbu za svaki poen. Neizvesan kraj je odlučen serijom faulova i slobodnih bacanja koja su našim prvotimcima donela pobedu.

Ekipa Tamiša, pojačana novim igračem Jonathan Jordan-om, pružila je snažnu odbranu i odličnu borbu na terenu. Zahvaljujemo Pančevcima na fer i korektnoj igri!

Apsolutni lider utakmice bio je Trey Drechsel sa ostvarenih 34 poena, 5 skokova i 11 asistencija. Iz redova Tamiša najviše poena ostvario je Brevin Pritzl (19 poena), Zoran Krstanović je ostvario najviše skokova (8 skokova) i Saša Radović 4 asistencije.

Čestitamo našoj ekipi na osvarenoj pobedi! 🔵⚪

Nastavljamo sa pripremama za Kup Radivoja Koraća koji nas očekuje u četvrtak u Novom Sadu.

Izvor: KK Mladost Zemun