Naslovna Sport KK Mladost Zemun savladao Rabotnički Skoplje

KK Mladost Zemun savladao Rabotnički Skoplje

0

Fantastična igra naših prvotimaca je obeležila poslednju utakmicu Mladosti u prvom delu regionalnog ABA2 takmičenja, u kojoj smo savladali ekipu KK Rabotnički Skopje rezultatom 89:73. Uzimajući u obzir da je zbog iznenadnih zdravstvenih poteškoća naš tim imao samo 8 igrača, kao i dve ubedljive pobede ekipe Rabotničkog u prethodne dve utakmice, bilo je jasno da mnogima nismo bili favoriti za pobedu u ovom meču. Međutim, svi koji prate naš tim u ovoj sezoni znaju da se naši seniori ne predaju lako i da im je košarka na prvom mestu, kao i da ne postoji nedostatak motivacije za pobedom bez obzira na okolnosti!

Utakmica je u prvim minutima nagoveštavala neizvesnu borbu. Rabotnički je dobro započeo meč i poveo sa 7 poena razlike. Preokret nastaje već u prvoj polovini prve četvrtine gde naš tim preuzima vođstvo i počinje sa košarkaškim spektaklom u kome su, sudeći po reakcijama, uživali svi posmatrači meča! Nizom od 14:0, naši momci su poslali jasnu poruku da im je cilj pobeda u ovoj utakmici. Ova prednost ih je stavila u odličan rezultatski položaj u odnosu na protivnika i omogućila im da agresivnom igrom i snažnom odbranom održe kontinualnu razliku u rezulatu i osvoje utakmicu rezultatom 89:73. Posebno izdvajamo fantastičan učinak Trey Drechsel-a, koji je ostvario 23 poena, 12 skokova, 7 asistencija, 3 ukradene lopte i 2 bloka, kao i Kwamain Mitchell-a, koji je ostvario 26 poena, 7 skokova, 9 asistencija, 2. ukradene lopte i 1 blok.

Izvor: KK Mladost Zemun