NASTAVLJAJU UTABANIM STAZAMA USPEHA: Tri gola dovoljna za isto toliko bodova – Baričem odjekuje pesma Taurunum bojsa

Nakon prošlonedeljnog kiksa na domaćem terenu, aktuelni lider kreće u novu trijumfalnu seriju.

Lider iz Gornje varoši nakon prošlonedeljnog gubitka dva boda, kada su u duelu protiv dobanovačke Budućnosti odigrali nerešeno 2:2, sa gostovaja u Bariču vraćaju se pevajući.

U okviru 18. kola beogradske grupe srpskoligaškog karavana Zemun se sastao sa ekipom Prve Iskre koja se nalazi u donjem delu tabele i prema očekivanju favorit je stigao do bodova kojima je barem na 24 časa uvećao bodovnu prednost u odnosu na najbliže konkurente u borbi za šampionski pehar.

Odolevao je domaćin gotovo kompleto poluvreme, a onda se njihova igra u potpunosti „raspala“ u svega četiri minuta.

Početak drugog poluvremena doneo je nadu domaćem sastavu koji su preko Mihajla Golića uneli dozu neizvesnosti u utakmicu, ali je sve dileme, kada je u pitanju krajnji pobednik, raspršio iskusni Milan Zorica polovinom drugog poluvremena.

Mrežu Nikole Stošića načeo je u 39. minutu Marko Stojanović, da bi samo četiri minuta kasnije Stošić još jednom kapitulirao, a nemilosrdni egzekutor bio je Danilo Bacanović.

– Srpska liga Beograd, 18. kolo:

Prva Iskra (Barič) – Zemun (Zemun) 1:3 (0:2)

Strelci: M. Golić u 48. minutu za Prvu Iskru; M. Stojanović u 39, D. Bacanović u 43. i M. Zorica u 66. minutu za Zemun

Stadion: FK Prva Iskra, Barič