Opština Zemun obezbedila prevoz za osnovce

Gradska opština Zemun sa početkom nove školske godine obezbedila je prevoz za blizu 1000 dece čije škole su udaljene više od četiri kilometra od mesta stanovanja.

Organizovan prevoz osnovaca u školskoj 2025/2026. godini biće realizovan na ukupno osam linija, za sedam osnovnih škola sa teritorije Gradske opštine Zemun, a to su ”Boško Palkovljević Pinki”, ”Svetislav Golubović Mitraljeta”, ”Branko Radičević”,  ”Ilija Birčanin”, ”Mihajlo Pupin”, ”Sava Šumanović” i ”Gavrilo Princip”.

Takođe, za učenike koji žive u naselju Grmovac organizovan je prevoz do Osnovne škole ”Stevan Sremac” u Dobanovcima –  Gradska opština Surčin. Učenici će tokom 180 školskih dana imati polaske i odlaske za prepodnevnu i popodnevnu nastavu iz naselja Grmovac, Busije, Batajnica, Zemun Polje, Altina, Plavi horizont i Školsko dobro.  Gradska opština Zemun, obezbeđujući prevoz brine o najmlađim sugrađanima i njihovoj bezbednosti u saobraćaju, i na ovaj način pruža podršku roditeljima tokom vaspitno-obrazovnog procesa.

Tagovi:

Pročitajte još: