Preminuo Milivoj Karakašević legenda zemunskog stonog tenisa

Legendarni stonoteniser Milivoj Karakašević, preminuo je sinoć u Beogradu u 74. godini.

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije osvajanjem brojnih medalja ispisao je značajne stranice istorije ovog sporta.

Milivoj Karakašević je rođen 30. jula 1948. godine, a sa 14 godina je počeo da se bavi stonim tenisom, preneo je RTS.

Igrao je u klubovima Zemuna i kluba Mladost i bio reprezentativac Jugoslavije 17 godina, tokom kojih su postignuti najveći međunarodni uspesi.

Osvojio je devet medalja na Svetskim i Evropskim prvenstvima. Višestruki je osvajač medalja na Mediteranskim i Balkanskim igrama, kao i pobednik brojnih međunarodnih turnira širom sveta.

Na domaćoj sceni bio je osam puta državni prvak u pojedinačnoj konkurenciji i u igri parova.

Po završetku igračke karijere postao je selektor, a tokom narednih godina jugoslovenski državni tim je pod njegovim vođstvom osvojio sedam medalja na najvećim takmičenjima.

Dobitnik je nagrade Sportskog saveza Beograda za životno delo i doprinos razvoju sporta .