Zemun posle derbija na korak od prvoligaškog društva

Ukoliko se u poslednja četiri kola ne desi neko čudo ponovo ćemo gledati Zemun u Prvoj ligi.

U derbiju 26. kola Srpske lige Beograd Zemun je pobedio drugoplasirani Teleoptik 2:1 i četiri kola pre kraja došao do četiri boda prednosti.

Optičari su u Ugrinovačku ulicu stigli sa bodom minusa za liderom i pobeda im je donosila prvo mesto, ali…

Luka Svetličić bio je enigma za Teleoptik.

U 14. minutu doneo je prednost Zemunu udarcem sa ivice kaznenog – 1:0, ali se posle pola sata igre krenulo od početka, Pavlović je oborio Lekića u kaznenom, a Uroš Knežević je sa kreča izjednačio – 1:1.

Odluka je pala iz penala, sada je sviran za Zemun, a Svetličić je bio neumoviv u 69. minutu – 2:1.

Sa dva gola Luka je došao do kote od 14 golova i epiteta najboljeg strelca lige.